«Підприємницький університет» в ІФНТУНГ

Підтримка інновацій та заохочення підприємництва в академічному середовищі є ключовими факторами розбудови національної стартап екосистеми, а також економічного розвитку країни. Так, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу уже другий рік поспіль успішно розвиває підприємницьку екосистему в університетському середовищі завдяки підприємницькому клубу «YEP! Startup Club IFNTUOG», який створено в рамках Меморандуму про співпрацю з Громадською організацією «Платформа інноваційного партнерства». Відзначимо, що це – перший такий клуб у нашому регіоні. Основне місце його дислокації - Центр розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор» Інституту економіки та менеджменту.

Показово, що за цей час Startup Club IFNTUOG  став потужним осередком розвитку інноваційного підприємництва та студентського стартап руху в університеті. Так, протягом 2019-2020 рр. на базі клубу було проведено два Startup Semester (навчальна підприємницька короткострокова програма, метою якої є наданні студентам можливості отримати базові знання щодо існуючої стартап екосистеми, основних понять і термінів, і підвищити зацікавленість студентів у цій тематиці).

У вересні 2020 року YEP спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством освіти і науки України, Українським фондом стартапів за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запустили ініціативу «Підприємницький університет». Головна мета проєкту – вивести університетське підприємництво в Україні на якісно новий рівень та запустити тренд на створення стартапів серед молоді і студентів. ІФНТУНГ став учасником цієї ініціативи.

У рамках пілотного проєкту в осінньому семестрі 2020-21 навчального року YEP запустив академічний курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами». Курс в ІФНТУНГ викладається сертифікованими викладачами – завідувачкою кафедри підприємництва та маркетингу, проф. Перевозовою Іриною Володимирівною, доцентом кафедри прикладної економіки  Хвостіною Інесою Миколаївною, доцентом кафедри підприємництва та маркетингу Даляк Надією Анатоліївною та Обельницькою Христиною Володимирівною, асистентом кафедри теорії економіки та управління, координатором клубу YEP! в ІФНТУНГ Яцюком Олегом Степановичем. За відгуками як викладачів, так і студентів курс є одним з найкорисніших в університеті, адже за результатами навчання студенти уже розробили близько 10 проєктів стартапів, 2 з яких було подано на фінал конкурсу студентських стартапів.

1Щоб оцінити перспективи розвитку підприємницької культури в ІФНТУНГ, днями університет відвідали координаторка проєктів USAID в Україні Наталія Петрова та заступниця керівника проєкту USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Олеся Залуська. Представники Агентства США з міжнародного розвитку високо оцінили матеріально-технічну базу університету, підготовку викладачів і можливості для студентів реалізовувати свої бізнес-ідеї.

2Спільно з викладачами курсу «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами», директором Інституту економіки та менеджменту, проф. Іванною Запухляк і директором Інституту післядипломної освіти, проф. Святославом Кісем обговорили створення додаткових можливостей для подальшого розвитку студентських стартапів, постійного підвищення кваліфікації викладачів, напрацювання ідей для нових проєктів тощо.

Довідково. «Підприємницький університет» — ініціатива, що має на меті створення підприємницьких університетів в Україні з потужною культурою підприємництва і стартап-інфраструктурою. З вересня 2020 року в 76 університетах розпочався курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами». Ініціатива реалізується мережею стартап-інкубаторів YEP спільно з Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації України, Українським фондом стартапів, за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Мережа стартап-інкубаторів YEP створює екосистему підприємництва в Україні та Східній Європі, яка надає можливості молоді для персонального та професійного розвитку.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує стартапи й малі та середні підприємства з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також сприяє формуванню ефективної торгової політики, щоб забезпечити МСП можливістю скористатись перевагами від міжнародної торгівлі.

 

  • 1
  • 2
  • 3