Ректор ІФНТУНГ зустрівся з головою правління НАК «Нафтогаз України» Юрієм Вітренком

Днями в Києві відбулась робоча зустріч ректора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, академіка Національної академії наук України Євстахія Крижанівського та директора науково-дослідного інституту нафтогазової енергетики та екології, доцента Богдана Тершака з головою правління НАК «Нафтогаз України» Юрієм Вітренком, директором дивізіону «Технічне забезпечення» групи «Нафтогаз» Андрієм Хоменком та директором з управління персоналом та соціальної політики групи «Нафтогаз» Оленою Бойченко.

Основна мета зустрічі – спільна робота університету й НАК «Нафтогаз України», спрямована на зміцнення енергетичної безпеки нашої держави та забезпечення сталого розвитку нашого суспільства.

1За словами ректора ІФНТУНГ Євстахія Крижанівського, наш університет доклав і зараз докладає чимало зусиль, щоб зміцнити нашу енергетичну незалежність держави. Так, завдяки праці науковців і працівників були створені потужні комплекси, освоєні родовища, впроваджені нові технології з видобутку нафти і газу. Попри своє нафтогазове спрямування, ІФНТУНГ не сторониться й від інших проблем: екологічних – глобальні зміни клімату, економічних – зменшення запасів вуглеводнів, гуманітарних, пов’язаних з викликами у вищій освіті. Наші викладачі та науковці працюють й у сфері відновлюваних джерел енергії, відкривають нові освітні програми, працюють над подоланням негативних екологічних явищ, спричинених добуванням і використанням вуглеводнів. Та, на переконання ректора, основної мети досягти легше, об’єднуючи зусилля з профільними установами.

Загалом робоча зустріч передбачала обговорення таких питань:

- активізація співпраці університету з НАК «Нафтогаз України» та її структурними підрозділами щодо вирішення проблем, які пов’язані із сучасними викликами у паливно-енергетичному комплексі України та зміцнення енергетичної безпеки держави;

- забезпечення екологічної безпеки (охорона земних надр, довкілля, пом’якшення наслідків зміни клімату, декарбонізація економіки та загалом місце університету у вирішенні цих стратегічних питань);

- участь університету в забезпеченні висококваліфікованими кадрами паливно-енергетичної галузі України, підвищенні кваліфікації та перепідготовці фахівців із врахуванням магістрального напрямку розвитку економіки майбутнього – відновлюваної енергетики.