Загальна інформація

Додаткова інформація: 

Розвиток туризму внутрішнього й міжнародного в світі стає все актуальнішим. За оцінками Всесвітньої організації туризму (World Tourism Organization) кількість туристів на початку ХХІ століття подвоїлась, з однієї країни в іншу подорожує понад мільярд осіб. Україна входить в двадцятку рейтингу країн дестинацій міжнародного туризму.
   За таких умов неминуче зростає кількість організацій сфери обслуговування, підприємств сфери туризму, що потребують середнього та вищого рівня управління, отже, й фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми процесів туристичного обслуговування. Бакалаври, спеціалісти, магістри-туризмознавці мають широке поле застосування професійних здібностей у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, організації відпочинку та розваг, сфері діяльності у туристичних агентствах, туристичних операторів, наданні послуг бронювання, а також у науково-педагогічній та науково-дослідній діяльності.
   Кафедра туризму ІФНТУНГ створена у 2003 році для підготовки бакалаврів та магістрів зі спеціальності 242 «Туризм». З 2007 року кафедра функціонує в структурі інституту архітектури, будівництва і туризму.

Кафедра туризму ІФНТУНГ створена у 2003 році для підготовки бакалаврів та магістрів спеціальності 242 -  “Туризм” денної та заочної форм навчання. З 2007 року кафедра функціонує в структурі інституту архітектури, будівництва і туризму.

      Ліцензований обсяг підготовки:на денну ф.н. 40 чол., на заочну - 25 чол.
      Здійснюється набір на ІІІ курс денної та заочної ф.н. за скороченим терміном підготовки (2 роки) молодших спеціалістів, які  при вступі складають фахові тестові вступні випробування.
      Здійснюється набір бакалаврів на денну та заочну ф.н. спеціальності “Туризм” на V курс для продовження навчання в магістратурі. При вступі складаються фахові тестові вступні випробування.

     Для вступу на І курс необхідні сертифікати ЗНО:

ØУкраїнська мова
ØГеографія або математика
ØІноземна мова

 

      Моніторинг ринку праці показав, що на сьогоднішній день існує значна потреба у висококваліфікованих фахівцях зі спеціальності “Туризмознавство” для кадрового забезпечення туристичних агентств, туристичних операторів та діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування як Івано-Франківської області, так і Західного регіону України в цілому. Тільки на Прикарпатті зареєстровано 178 туристичних фірм, з них 31 туроператор. Крім того, на території області працює 15 філій фірм з інших областей, 360 колективних закладів розміщення та понад 750 садиб сільського зеленого туризму. Загалом у сфері туристичного обслуговування працевлаштовано понад 6750 осіб.

 

Основні напрямки діяльності фахівців з туризму

 Підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр, спеціаліст, магістр зі спеціальності “Туризмознавство (за видами)” здійснюється для підприємств Міністерства інфраструктури України, Державного агентства України з туризму і курортів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство аграрної політики та продовольства України, а також установ, організацій різних форм власності, працюючих у сфері туристичного обслуговування.

Фахівець з туризму здатний виконувати професійну роботу та займати посади:

 • - керівник туристичного комплексу, фірми або філій;
 • -  керуючий чи працівник туристичного агентства;
 • - організатор подорожей (екскурсій);
 • - фахівець з організації масового, індивідуального, освітнього, спеціалізованого, зеленого або спортивного туризму;
 • - гід-країнознавець в′їзного або міжнародного туризму;
 • - спеціаліст з корпоративного обслуговування в туризмі;
 • - організатор туристичних виставок та презентацій;
 • - аніматор в готельному комплексі;
 • - інструктор-методист з туризму.

   Переваги професії

 • Туристична галузь одна з найбільш прибуткових і перспективних в світі;
 • Можливість побувати в багатьох країнах; створити власний турбізнес;
 • Хороший заробіток. Велика кількість вакансій по всьому світу;
 • Азарт, зазвичай в цій галузі працюють справжні фанати, які не проміняють турбізнес ні на що інше.
Українська