Геологічний музей

Адреса

76019 Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15 Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНГ), Геологічний музей. тел. +38 (03422) 42231

 Геологічний музей розташований в головному корпусі у залі площею 550 кв.м.
     Заснування музею датується 1873 роком. Колекціі почали збирати при Технічній академії. Засновником музею став високоосвічений і талановитий геолог Юліан Медвецький, який народився 18 жовтня 1845 р. в Перемишлі і помер 7 січня 1918 р у Львові.
     Колекціі музею поповнювались завдяки придбанню експонатів на виставках, у музеях, в експедициях і в приватних осіб в Боні, Парижі, Празі, Відні, Нью-Йорку, Фрайберзі, Дрездені, Женеві, Страсбурзі, Філадельфії тощо.
     У 1939 р. геологічний музей стає структурним підрозділом Львівського політехнічного інституту. З переводом у 1963 р. нафтового факультету Львівського політехнічного інституту до Станіслава / нині Івано-Франківськ/, змінив свою адресу і музей. За 140-річний час існування музею було зібрано понад 16 тис. взірців з усьго світу.
     Робота геологічного музею тісно пов'язана з навчальним процесом, максимально сприяє підготовці висококваліфікованих фахівців. Цій меті служить і структура музею, відділи якого представлені систематичними колекціями.

  • мінералогії;
  • петрографії;
  • корисних копалин України;
  • корисних копалин Івано-Франківської обл.;
  • історичної геології;
  • палеонтології.

     В геологічному музеї постійно проводяться заняття з студентами нашого університету та екскурсії для школярів та ліцеістів міста та області, гостей і делегацій з нашої та зарубіжних країн.
     Ведеться і наукова робота. Складаються систематичні каталоги на електроних носіях по всім відділам експозиції. Підготовлений і вийшов у світ путівник по геологічному музею.
     В 2007 році мінералогічна колекція геологічного музею отримала високу оцінку держави - їй було надано статус національного надбання .