Оновлений стадіон — нові спортивні рекорди!

Уже на фінішній прямій ремонтні роботи з реконструкції футбольного поля спорткомплексу ім. Гемби А. П. Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, які розпочались 12 червня 2018 року.

Відзначимо, що на сьогоднішній день основна частина робіт вже виконана, зокрема: демонтовано верхній шар поля, встановлено новий газон, облаштовано систему автоматичного поливу поля та дренажну систему, встановлено поліуретанове покриття бігових доріжок та вмонтовано огорожу. Закінчуються електромонтажні роботи, триває монтаж спортивного обладнання й облаштування благоустрою території, попереду також — розмітка спортивного поля.

Вчора, 5 листопада, завершилось укладання нового якісного трав’яного газону. Відзначимо, що для стадіону ІФНТУНГ обрано газон, який найбільше підходить для наших умов та кліматичної зони. Його виростило підприємство "Українські газони", з яким "Міленіум Спорт" працює уже близько 10 років. "Українські газони" є першим в Україні господарством, яке вирощує готовий газон в рулонах. Технологія його вирощення дуже складна та потребує чималих затрат, оскільки використовується багато добрив, води для поливу та сучасної техніка.

Як саме "житиме" футбольне поле спорткомплексу ім. Гемби А. П. розповіли головний виконроб та агроном "Міленіум Спорт". "Ми працюємо тут з червня і стараємось дотримуватись всіх стандартів та вимог, адже маємо в цій сфері чималий досвід. Вчора завершили укладати новий газон. Загальна проща футбольного поля — 7 775 м². Зараз покрив ще не набув однорідності, однак він швидко приживається і вже до двох тижнів його коріння сягатимуть 20 см", — розповідає виконроб Віталій Миколайович Репешко.

Насправді, зелений покрив — це тільки верхівка айсбергу, під якою є ще прошарок приблизно до 1 метра вглиб, у який вмонтовано дренажну й поливну систему. Система поливу складається з 18 форсунок, 6 з яких заховані в центральній частині поля і піднімаються під тиском з-під землі разом з травою, щоб не пошкодити покриття, а інші — по периметру. При правильному регулюванні вони забезпечують повне і рівномірне зрошування всієї ділянки. При цьому, кожна форсунка може вмикатися автономно. Полив газону здійснюється за допомогою автоматичного пульту управління. "Влітку, для того, щоб "напоїти" газон потрібно близько 80 кубів води на добу. Це забезпечить густий і рівномірний трав’яний покрив", — відзначає агроном "Міленіум Спорт" Владислав Миколайович Репешко.

Також сьогодні, 6 листопада, проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Олег Мандрик, директор спорткомплексу ІФНТУНГ Петро Бажан, начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю Іван Ковбанюк спільно з представником  Івано-Франківської філії державного підприємства "Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "ДІПРОМІСТО" імені Ю.М.Білоконя" узгодили питання щодо проектування системи озвучення та відеоспостереження.

Надіємось, що на оновленому стадіоні ІФНТУНГ багато спортсменів зможуть продемонструвати свою майстерність та здобути чимало перемог.

Нагадаємо, що капітальний ремонт спорткомплексу ІФНТУНГ проводиться відповідно до спільного проекту університету та Івано-Франківської обласної державної адміністрації — "Розвиток молодіжного спорту в Івано-Франківській області шляхом проведення капітального ремонту спорткомплексу ім. Гемби А. П." Реалізація проекту включає: капітальний ремонт манежу, проведення відповідних електромонтажних робіт, облаштування футбольного поля, встановлення поліуретанового покриття бігових доріжок, легкоатлетичних секторів, закупівля та монтаж спортивного обладнання, облаштування огорожі та проведення благоустрою території, а також підготовки та подання документації для отримання сертифікату легкоатлетичного стадіону відповідної категорії.

Виконання фахових робіт з реконструкції проводиться ТОВ "Міленіум Спорт". Для виконавця була поставлена висока планка щодо якості покриття та оснащення спортивного комплексу. Відзначимо, що компанія має багаторічний досвід в області проектування, будівництва, реконструкції та сервісного обслуговування різних типів спортивних споруд. На сьогоднішній день "Міленіум Спорт" працює з такими провідними світовими брендами, як Desso Sports Systems, BSW, SMG, DecoTurf, Thorn, Rehau, Betafence, Armstrong.