Лекція з психології "Особливості сприймання людьми один одного" для студентів ІФНТУНГ

У середу, 28 березня, студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відвідали лекцію з психології на тему "Особливості сприймання людьми один одного".

Спікером була кандидат психологічних наук, доцент кафедри філософії Кравченко Вікторія Юріївнаяка читає в університеті лекції з "Психології", "Соціології"; "Психології управління" – для магістрів.

Метою заходу є підвищення психологічної сумісності працівників та студентів, щоб навчити їх об’єднувати зусилля заради досягнення спільної мети, виявити здібності і таланти кожного.

На лекції студенти дізналися про стереотипи та їх класифікацію: соціально-статусні, соціально-рольові, експресивно-естетичні, вербально-поведінкові та соціально-педагогічні.

Викладачка пояснила аудиторії поняття проекції - невідомого наділення іншій людині власних мотивів, та розповіла про каузальну атрибуцію і її класифікацію: «неправдива згода»; «нерівні можливості»; «більша довіра до фактів ,ніж суджень»; «легкість побудови хибних кореляцій»; «ігнорування інформаційної цінності людини».

Також Вікторія Юріївна розказала присутнім про такі механізми взаєморозуміння, як ідентифікація, емпатія і рефлексія.

Для кращого засвоєння матеріалу лекторка запропонувала студентам інтерактив: слухачі розділились на пари та отримали один листок паперу на двох. Один обертався до партнера спиною, а інший, приклавши листок до спини - малював на ньому. Після цього той, на чиїй спині малювали, мав зобразити на папері те, що відчув - спробувати відтворити малюнок.

Це, за словами викладачки, показало учасникам як вони сприймають і розуміють людей.

Усі слухачі залишились задоволеними, більшість нотувала почуте.

Українська