В ІФНТУНГ відкрили пам’ятний знак на честь загиблих студентів університету – воїнів АТО

20 вересня 2017 року в рамках відзначення 50-річчя Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбулось відкриття та освячення пам'ятного знаку загиблим студентам університету – воїнам АТО:  Андрію Прошаку і Тарасу Зозулі.

У відзначення цьогорічного ювілею університету нотки смутку вносить війна на сході України, де йдуть бої і   гинуть наші співвітчизники. Учасниками бойових дій на сході були викладачі та працівники нашого університету, серед яких:  Андрій Грабчук,  Ігор Рибіцький, Сергій Куровець,  Михайло Щепанський,  Юрій Басараба, Василь Буй, Юрій Агібалов,  Олександр Заремблюк, Сергій Демедюк, Віталій Савин, Андрій Станецький, Віктор Монастирський, Дмитро Лісафін, Віталій Мархалевич, Олександр Хомазюк, Віктор Ніщук. Незалежність мужньо виборювали понад 40 студентів заочної форми навчання нашого вишу. Сумно усвідомлювати, що життя наших молодих студентів обірвалось на зльоті.

Затишний скверик не вміщав усіх бажаючих вшанувати пам’ять полеглих студентів. Зібралось керівництво, викладачі і студенти вишу, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічняк, батьки полеглих героїв, духовенство, курсанти і викладачі кафедри військової підготовки ІФНТУНГ, побратими з АТО, високі гості, випускники. Надірваною струною зависла над присутніми хвилина мовчання. У цій щемкій тиші пам’ятний знак відкрили ректор університету, академік НАН України Євстахій Крижанівський та начальник навчальної частини кафедри військової підготовки, учасник АТО, підполковник Андрій Станецький, а освятив архієпископ і митрополит Івано-Франківський Української Греко-Католицької Церкви Володимир Війтишин. А тоді до пам’ятного знаку потягся нескінчений струмочок з квітами від університету, які поклали учасники АТО - доцент Ігор Рибіцький та заступник начальника кафедри військової підготовки, підполковник Олександр Заремблюк, а також від студентів, працівників, гостей.

Відповідно до наказу ректора №138/9 від 18 вересня 2017 року Андрій Прошак та Зозуля Тарас були нагороджені медалями «За заслуги перед університетом», які за своїх героїчних дітей отримали батьки. Неможливо було стримати сльози під час виступу матерів, які виростили і виховали цих мужніх хлопців.

У коротких виступах і ректор університету Євстахій Крижанівський, і  заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічняк, і міський голова Руслан Марцінків, і голова Івано-Франківського об’єднання воїнів та інвалідів АТО Роман Парцей висловили велику подяку батькам, які виховали героїв,  мужній вчинок яких назавжди вписано в історію університету та країни. Викарбувані на металі героїчні імена нагадуватимуть сьогоднішнім  і прийдешнім поколінням, що завдяки цим мужнім хлопцям та їхнім побратимам вони можуть жити в незалежній країні, спокійно здобувати освіту, втілювати свої сміливі плани, працювати для розбудови Вітчизни.

Пам’ятний знак студентам-героям встановлено за ініціативи директора інженерно-екологічного інституту Мирослава Мазура  та за сприяння і фінансової підтримки однодумців, адміністрації й працівників університету, міської влади. Автором проекту є Оксана Мельничук, архітекторами – Зоряна Лукомська та Христина Василів, виконавецем – Василь Марцінко. Велика дяка всім тим, хто долучився до створення цього пам’ятного знаку! 

Фото Сергія Юрцуніва

News category: 
Українська