В ІнЕУ стартувала VI Міжнародна науково-практична конференція

11 жовтня 2017 року  в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу у рамках святкування 50-річчя університету розпочала роботу  VI Міжнародна науково-практична конференція «Теорія і практика стратегічного управління розвитком галузевих і регіональних суспільних систем». Конференція проходить на базі Інституту економіки та управління ІФНТУНГ, її організаторами виступили МОН України, ІФНТУНГ, НАК «Нафтогаз України», Міністерство енергетики і вугільної промисловості України, Івано-Франківська ОДА, Гірничо-металургійна академія ім. С.Сташица в Кракові та Поморська академія в Слупську (Польща), Університет прикладних наук у Ціттау (Німеччина), Державний університет Клівленда та Університет Кейс Вестерн (США), ТОВ «ЮТЛ Енергіяф та Інженерія» (Туреччина), Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та Чернігівський національний технологічний університет.

Відкриваючи Пленарне засідання конференції, директор ІнЕУ Гораль Л. Т. підкреслила, що метою конференції є науковий пошук, узагальнення та розроблення рекомендацій щодо можливих шляхів вирішення основних проблем стратегічного управління розвитком галузевих і регіональних суспільних систем. Значна увага заходу буде прикута до напрацювань для  динамічного росту економіки України та регіону. Будуть обговорені головні питання процесу децентралізації в Україні. Серед тематичних напрямів конференції: тенденції та пріоритети розвитку сучасних галузевих та регіональних суспільних систем; підвищення конкурентоспроможності регіонів, проблеми та шляхи вирішення; міжнародна співпраця та інтеграція у сфері управління розвитку суспільних систем та територій; актуальні проблеми бухгалтерського, управлінського та податкового обліку і шляхи їх вирішення; фінансові аспекти розвитку  та економіко-екологічні орієнтири розвитку галузевих і регіональних систем; маркетинговий інструментарій забезпечення соціально-економічного розвитку; економіка та управління діяльністю суб’єктів господарювання.

Не може не радувати масовість конференції (до участі зголосилось 220 осіб).  Географія учасників заходу охопила майже всі регіони України: це – виші Полтави, Херсону, Києва, Чернігова, Черкас, Івано-Франківська й ін., а також університети Польщі,  США й інших країн. Серед почесних гостей Богдан Білик – заступник голови м. Івано-Франківська, Данута Герчинська – проректор Поморської академії в Слупську, Василь Костів – головний інженер УМГ «Прикапаттрансгаз», Любомир Слободян – голова ДПА в м. Івано-Франківську. У конференц-залі зібрались також проректори, директори інститутів ІФНТУНГ, завідувачі кафедр ІнЕУ. Головував на конференції проректор з наукової роботи ІФНТУНГ Чудик І. І.

З вітальним словом від імені адміністрації університету виступив проректор з науково-педагогічної роботи Дзьоба О. Г. Чимало теплих слів на адресу університету та інституту економіки та управління прозвучало у виступах колишнього випускника ІФНТУНГ, а сьогодні – голови ДПА в м. Івано-Франківську Слободяна Л., представника НАК «Нафтогаз» й інших виступаючих. Всі вони вважають, що авторитет ІФНТУНГ сьогодні дуже високий: про це свідчить залучення університету до реалізації державних і регіональних програм, економічних проектів великих національних та транснаціональних компаній, а також що ІФНТУНГ – це унікальне середовище наукового потенціалу, який успішно реалізовується у проектах для здобуття державою енергонезалежності. Важко переоцінити внесок економістів університету у стратегії регіонального розвитку. На цьому у своїй доповіді «Стратегія розвитку міста Івано-Франківська на період до 2018 року» наголосив Богдан Білик – заступник голови м. Івано-Франківська.

В ході привітань  завідувач кафедри маркетингу і контролінгу ІФНТУНГ Перевозова І. В. отримала з рук директора Інституту управління консультуванням КНЕУ ім. В. Гетьмана Верби В. А. сертифікат інтерна-консультанта, діяльність якого відповідає міжнародним стандартам.

Було зачитано привітання від ректора Чернігівського НТУ С. Шкарлета, декана Вищої школи Мазовецької (Польща) Й. Ясінської й інших науковців та високопосадовців.

В рамках Пленарного засідання відбулось відкриття наукової школи «Наукові засади ефективної діяльності суб’єктів господарювання» доктора економічних наук, професора Данилюка М. О.

News category: 
Українська