В університеті ініціюють створення ключової регіональної лабораторії «Енергоефективні технології, конструкції та матеріали»

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбувся масштабний семінар-презентація за участю представників майже півсотні провідних будівельних компаній регіону, теплогенеруючих та проектно-монтажних організацій міста та області, що спеціалізуються на проектуванні та монтажі об'єктів теплопостачання, студентів та професорсько-викладацького колективу. 

Незабаром вступить в силу новий ДБН щодо газопостачання. У зв'язку з цим, набувають більшої актуальності інші схеми теплопостачання в багатоквартирних житлових будинках висотою не більше 3 поверхів. З огляду на це, Інститут архітектури будівництва та енергетики, як базовий інститут підготовки профільних фахівців, разом з ТОВ «ARISTON», ТОВ «ABI-Therm» організували відповідний захід для обговорення цієї проблематики.

Основна мета семінару – розглянути питання застосування сучасних дахових модулів для опалення та гарячого водопостачання, приладів, що працюють на відновлюваних джерелах енергії, а також – презентація ідеї створення на базі ІФНТУНГ ключової регіональної лабораторії «Енергоефективні технології, конструкції та матеріали».

Відкрив захід директор ІАБЕ Мирослав Мазур, який презентував гостям основні напрями діяльності Інституту, спеціальності та освітні програми, за якими готують майбутніх фахівців. У своєму виступі Мирослав Павлович також окреслив основні завдання, які має виконувати створена регіональна лабораторія: дослідження в галузі новітніх джерел енергії; дослідження енергоефективності конструкцій та матеріалів; науково-пізнавальна робота для освітніх закладів міста і області.

Від керівництва ІФНТУНГ привітав присутніх та подякував гостям за те, що вони відгукнулись на пропозицію перший проректор університету Олег Мандрик. Олег Миколайович також обґрунтував взаємовигідну співпрацю між університетом та підприємствами щодо створення Лабораторії «Енергоефективні технології, конструкції та матеріали»: «Ми готові співпрацювати, більше того, маємо великий потенціал і головне – бажання. Понад 10 років університет працює і показує приклад щодо енергозбереження та енергоефективності як теоретично, так і практично. Викладачі університету активно працюють над тим, щоб готувати фахівців відповідно до потреб ринку, для ваших підприємств, для розвитку України. І важливо, що за останні роки у нас налагодилась плідна співпраця між науковцями, бізнесом  та студентами. І маю надію, що вона від сьогодні тільки посилиться, оскільки це взаємовигідно для всіх сторін».

Відзначимо, що проект планується реалізувати за принципом державно-приватного партнерства. Для створення лабораторії науковці планують залучити компанії, які працюють в сфері будівництва, виготовлення, постачання енергоефективних матеріалів, технологій та пристроїв. Одночасно – це слугуватиме діючими рекламними макетами для цих компаній, а їхні рішення ввійдуть у проектно-кошторисну документацію як рекомендовані.

Ідею створення ключової регіональної лабораторії «Енергоефективні технології, конструкції та матеріали», етапи реалізації, можливі варіанти архітектурного стилю презентувала присутнім старший викладач кафедри архітектури та містобудування Тетяна Скрипин.

В рамках зустрічі відбулась також презентація нових освітніх навчальних програм: «Теплоенергетика. Енергетичний менеджмент та інжиніринг», «Будівництво та цивільна інженерія. Теплогазопостачання та вентиляція».

Крім того, організатори заходу провели семінар-практикум, на якому розглянули питання застосування сучасних дахових модулів для опалення та гарячого водопостачання, приладів, що працюють на відновлюваних джерелах енергії (сонячні конвектори, теплові насоси).

Особливо цей захід був цікавий для студентів, оскільки дозволив познайомитись з новинками сучасних технологій теплопостачання, а також налагодити контакти з потенційними роботодавцями.

 

Українська