Кафедра архітектури та містобудування

Адреса

Контактна інформація

        Кафедра архітектури та містобудування – 4 корпус, ауд. 4411

         Тел. 72-71-92

          http://ap.nung.edu.ua/

         E-mail: kafap@nung.edu.ua
                 

Про кафедру

Фотогалерея та архів новин кафедри (за посиланням) >>

Кафедра архітектурного проектування Інституту архітектури, будівництва і туризму була утворена у 2004 році.

У 2018 році кафедра архітектурного проектування була переіменована на кафедру архітектури та містобудування шляхом об'єднання кафедр архітектурного проектування та кафедра основ архітектури.

Кафедра архітектури та містобудування забезпечує підготовку архітекторів за двома рівнями вищої освіти: бакалавр та магістр, спеціальність «Архітектура та містобудування».

За останнє десятиріччя кафедрою було підготовлено понад 300 бакалаврів, 125 спеціалістів та 19 магістрів, які проявили себе кваліфікованими спеціалістами в управлінських архітектурних установах, науково-проектних інститутах, проектних організаціях України та Європи.

З періоду створення кафедри викладачі та студенти займаються дослідженням архітектури Прикарпаття та міста Івано-Франківська, а також перспективами розвитку міст, селищ та рекреаційних гірських зон. У проектних та науково-дослідних роботах представлений пошук вирішення актуальних проблем з історії та теорії архітектури і суміжних дисциплін, в тому числі, з охорони пам'яток.

Науковий напрям кафедри – вивчення особливостей та характерних рис  архітектури Українських Карпат та відтворення їх у  архітектурних вирішеннях.

Викладачі кафедри крім того, що керують науково-пошуковими та проектними роботами студентів, проводять власні наукові дослідження та виконують проектні роботи.

Наукові дослідження і творчі розробки проводяться за напрямами:

-  архітектура житлових та громадських споруд;

-  архітектурні теорії у сучасному проектуванні;

-  генеза рекреаційної архітектури;

-  архітектурна організація рекреаційного простору Українських Карпат;

-  дослідження історико-архітектурної спадщини міст Західної України;

-  архітектура сакральних споруд та комплексів.

Викладачі  кафедри працюють над розробленням  навчально-методичної літератури та монографій., беруть участь у міжнародних наукових конференціях та конгресах, підвищують свій рівень кваліфікації у закордонних ВНЗ. Із власної ініціативи викладачі кафедри проводять навчально-освітні екскурсії зі студентами по Україні та Європі.

 

 

 Перемога у міжнародному архітектурному огляді студентських проектів «Архітектурне середовище аеропортів і транспортних споруд»

5 дипломів 1-го ступеня отримали студенти-архітектори ІФНТУНГ у міжнародному архітектурному огляді студентських проектів «Архітектурне середовище аеропортів і транспортних споруд» - 2019, який був проведений Національним авіаційним університетом, за підтримки Національної спілки архітекторів України, Україно - китайського аерокосмічного університету та Україно - китайського центру розвитку культури і освіти. 
Тішимося здобутками наших студентів та бажаємо творчих успіхів та нових перемог!!!

Дивитись фото

Викладачі університету долучились до Рафайлівських читань 2019

6-8 червня 2019 року викладачі кафедри архітектури та містобудування Лукомська Зоряна Володимирівна та Поліщук Лариса Клавдіївна взяли участь у другій Міжнародній конференції „Зустрічі на Покутті – Рафайловські читання 2019”. 
Метою конференції була систематизація знань і встановлення контактів між середовищами польських та українських дослідників регіону, відвідання історичних меморіалів Першої світової війни.
Конференцію присвячено питанням культурної спадщини у Східних Карпатах, історії проведених у них досліджень та їх цивілізаційної інфраструктури (промисли, комунікація, курорти).
Ян Склодовський, голова Варшавського товариства „Res Carpathica”, якe виступило співорганізатором конференції заявив, що дослідження цієї теми є дуже важливими з точки зору збереження цивілізаційної спадщини Східних Карпат в широкому розумінні. В Карпатах є дуже багато цікавих місць. Мова не лише про культуру, але й про інфраструктуру (залізниці), промисловість (пошуки нафти і газу), архітектуру (пансіонати), кліматологію, курортне лікування.
Співорганізаторами міжнародної конференції „Зустрічі на Покутті – Рафайловські читання 2019” з польського боку також виступили Фундація „Допомога полякам на Сході”, Інститут культурознавства Академії Ignatianum із Кракова, а з українського боку Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника та сільська рада Бистриці (колишньої Рафайлової).
Бажаємо нам усім творчої наснаги у подальших конференціях!!!

Читати далі

Великодній подарунок від студентів-архітекторів

 

Архітектурна ялинка від студентів-архітекторів

ХХVII Конкурс-огляд дипломних проектів у Полтаві 

 

 З посвятою вас дорогі наші першокурсники!

   

Навчальна екскурсія по визначних історичних спорудах міста Жовкви

9 травня 2018 року на кафедрі архітектурного проектування відбулася кваліфікована навчальна екскурсія по визначних історичних спорудах міста Жовкви та його околиць. Фахові екскурсії були проведені викладачами кафедри архітектурного проектування, зокрема кандидатом архітектури Романом Могитичем, кандидатом історичних наук Зеновієм Федунківим, а також колишнім завідувачем музею «Жовківський замок» Софією Каськун.

У ході екскурсії були відвідані:

- дерев`яна церква св. Архистратига Михайла 1820(1508) р. реставрована у 2015 році з пристосуванням під музей з унікальним Староскварявським іконостасом ХІV-XVIII ст. у селі Стара Скварява;

- дерев`яна церква Превятої Трійці у м. Жовква 1720 р., пам`ятка архітектури, з 21 червня 2013 року включена у список світової спадщини Юнеско;

- замок Короля Яна Собецького, 1606 р.;

- міські фортифікації ідеального міста-фортеці, ХVIIст.;

- Домініканський монастир, ХVIIст.;

- Василіанський монастир, ХVIIст.;

- Собор св. Лаврентія, ХVIIст.

      

 

ХХХ науково-технічна конференція студентів на кафедрі архітектурного проектування

24 квітня 2018 року відбулась ХХХ науково-технічна конференція студентів на кафедрі архітектурного проектування в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Участь у конференції взяли студенти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів. Були представлені  доповіді, які торкаються тематики: збереження культурної спадщини, організації громадського простору, організації дворових просторів, кінетичної архітектури, світлової архітектури та енергозбереження.

Переможцями конференції було визначено:

- 1-ше місце: Скрипин Дарій-Теодор Віталійович, студент гр. А-15-1, керівник - к.арх., доц.  Поліщук Л.К. Тема: «Проблема збереження архітектурно-археологічної спадщини (на прикладі давнього Галича)»

- 2-ге місце: Марчук Зореслава Любомирівна, студентка гр. АМ-16-2, керівник - к.арх., доц.  Поліщук Л.К. Тема: «Громадський простір як об`єкт міського середовища»

- 3-тє місце: Гук Олена Анатоліївна, студентка гр. АМ-16-2, керівник - асистент Боднар О.В. Тема: «Розвиток тенденцій і прийоми формування візуального образу з використанням кінетичної архітектури»

А також було відзначено грамотами Івано-Франківської обласної організації Національної спілки архітекторів України та «Поступового гурту франківців» двох студентів:

- Порхуновську Анну Юріївну, студентку гр. АМ-16-2, керівник - старший викладач Скрипин Т.В. Тема: «Проблеми збереження історичної дерев`яної житлової забудови гуцульщини»

- Лучку Андрія Васильовича, студента гр. А-15-1, керівник - викладач Полутренко У.Б. Тема: «Світовий досвід та особливості туристичного пристосування замків»

     

                               

Міжнародна науково-практична конференція 

Архітектура і дизайн. Традиції. Новітність. Майбутнє 

18-20 жовтня 2018 р.

 

 

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

Відкриття макетної майстерні – 1 грудня 2017 року

1 грудня 2017 року в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за ініціативи кафедри архітектурного проектування та фінансування університету відкрилась макетна майстерня.   Можна сміливо заявити, що це – ще один крок університету до підвищення якості освіти  та створення комфортних умов для навчання та творчого розвитку студентів-архітекторів. Простора та світла аудиторія покликана стати творчим осередком для студентів-архітекторів, де вони зможуть реалізовувати власні творчі задуми та ідеї. Необхідність у створенні такої архітектурної лабораторії, яка існує у багатьох європейських університетах, диктувалась потребою якісного викладання головного предмету студентів-архітекторів – архітектурного проектування. Він  передбачає втілення ідей в архітектурному проекті, який доповнюють об’ємним макетом. Варто зазначити, що ідея створення макетної майстерні з’явилась ще минулого року. Її повністю підтримав ректор університету Крижанівського Є. І.: виділив фінансування та посприяв в організації робіт з облаштування майстерні. З пошуком приміщення допоміг начальник відділу інформації і зв’язків з громадськістю Ковбанюк І. І., велику допомогу у реалізації проекту надала також начальник економічно-господарської частини ІФНТУНГ Дівнич А. Я. Але чи не найбільше зусиль та енергії доклали завідувач та викладачі кафедри архітектурного проектування.  

Майстерня вражає масштабами здійсненої роботи: світла, простора, креативна. Студенти не приховували свого захоплення. Задоволення світилось й в очах тих, хто долучився до втілення ідеї в життя. На відкритті були присутні ректор ІФНТУНГ,  академік НАН України Євстахій Крижанівський, проректор з наукової роботи, проф. Чудик І. І., директор інституту архітектури, будівництва і туризму Василишин Я. В., голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки архітекторів України  Капак М. М., викладачі, студенти, гості.

 Вітаючи присутніх, завідувач кафедри архітектурного проектування  Лукомська З. В. щиро подякувала ректору ІФНТУНГ за підтримку та розуміння. Вона вважає, що університет може пишатись архітектурною лабораторією, але це лише перший крок. Щоб  студенти мали можливість реалізовувати свої ідеї та перетворити її в архітектурний клуб, потрібне ще обладнання для виготовлення макетів.

Ректор ІФНТУНГ, академік НАН України Євстахій Крижанівський підтвердив, що завжди готовий підтримати добру справу. На його думку, архітектура є живим відображенням особливостей кожної епохи. Він, навіть, виступив з ініціативою на XXVI Міжнародному огляді-конкурсі дипломних проектів випускників архітектурних та дизайнерських спеціальностей вищих навчальних закладів України оголосити конкурс на кращий об’єкт, який би став візитівкою Івано-Франківська.  Університет готовий представити для цього ділянку під новий корпус, а наші студенти-архітектори  можуть теж брати участь. Більше того, ректор пообіцяв виділити на обладнання майстерні півмільйона гривень. Багато напутніх слів пролунало на адресу студентів, бо ця майстерня – для них, для їхнього творчого і професійного зростання. Слова вдячності за створений для них простір висловили також студенти, які з нетерпінням чекають на можливість попрацювати у новій майстерні.  Можливо саме тут гартуватимуться видатні архітектори майбутньої епохи.

більше світлин

 

           


 

Висока відзнака за організацію XXVI Міжнародного огляду-конкурсу дипломних проектів випускників архітектурних і дизайнерських вищих шкіл

26-й Міжнародний огляд-конкурс дипломних проектів майбутніх архітекторів та дизайнерів, який цьогоріч вперше відбувся в Івано-Франківську, зібрав учасників з України, Польщі, Румунії та Молдови. На огляд журі було представлено близько 400 дипломних робіт, виконаних випускниками 30 навчальних закладів. За оцінками компетентного журі, 10 проектів студентів інституту архітектури, будівництва і туризму Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу були нагороджені дипломами І-ІІ ступеня.

Високий рівень організації та проведення конкурсу нашим університетом був схвально оцінений представниками вищих навчальних закладів України та Європи. Зокрема, ректор Київського національного університету будівництва та архітектури Куліков П. М. надіслав подячного листа ректору ІФНТУНГ Крижанівському Є. І. «Огляд-конкурс надав можливість його учасникам предметно проаналізувати стан та перспективи розвитку архітектурних та дизайнерських спеціальностей. Учасники конкурсу завдяки зусиллям співробітників Вашого університету мали можливість ознайомитися з визначними пам'ятками архітектури і культурної спадщини Івано-Франківщини. Впевнені, що наслідки конкурсу вплинуть позитивно на підвищення якості підготовки фахівців в галузі архітектури і дизайну в Україні», – зазначив  Куліков П. М.


Архітектурні проекти ІАБіТ високо оцінили на міжнародному конкурсі

28 жовтня 2017 року завершив роботу XXVI Міжнародний огляд-конкурс дипломних проектів випускників архітектурних та дизайнерських спеціальностей вищих навчальних закладів України, який відбувався за організації Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Міський голова Руслан Марцінків висловив подяку організаторам конкурсу – ректору ІФНТУНГ Крижанівському Є. І. директору ІАБіТ Василишину Я. В. та завідувачу кафедри архітектурного проектування Лукомській З. В., а також членам журі, які невтомно працювали упродовж трьох днів. Відбулась також церемонія нагородження Дипломами кращих учасників конкурсу.

Як ми вже повідомляли, до участі в конкурсі подано понад 300 дипломних проектів бакалаврів, спеціалістів та магістрів архітектурних та дизайнерських спеціальностей багатьох архітектурних і дизайнерських шкіл України, а також Польщі і Молдови. Серед них були й 10 проектів студентів інституту архітектури, будівництва і туризму. За оцінками компетентного журі студенти-архітектори нашого університету показали високий результат, що, зі свого боку, засвідчує високий рівень викладацького складу фахових кафедр. Дипломами І-ІІ ступеня були нагороджені проекти:

Кащій Надії (бакалавр архітектури ІФНТУНГ), номінація: Експерементальне проектування (футуристичний проект, енергоефективна архітектура, інноваційні технології), керівник – кандидат архітектури  Лукомська З. В.;

Аннюка Михайла (спеціаліст архітектури ІФНТУНГ) номінація: Містобудування, керівник – кандидат архітектури  Лукомська З. В.;

Атаманчука  Юрія (спеціаліст архітектури ІФНТУНГ) номінація: Реконструкція та реставрація об’єктів архітектури та містобудування, керівники – кандидат архітектури  Лукомська З. В. викладач Гайдар В. Г.;

Гогільчина Михайла (спеціаліст архітектури ІФНТУНГ) номінація: Реконструкція та реставрація об’єктів архітектури та містобудування,  керівник – кандидат архітектури Поліщук Л. К.;

Снігур Анастасії, (бакалавр архітектури ІФНТУНГ), номінація: Громадські будівлі і споруди, керівник – ст. викладач Скрипин Т. В.;

Розгон Вікторії (бакалавр архітектури ІФНТУНГ), номінація: Громадські будівлі і споруди, керівник – викладач Полутренко У. Б.;

Пістиняка Ігоря (спеціаліст архітектури ІФНТУНГ), номінація: Громадські будівлі і споруди, керівник – ст. викладач Скрипин Т. В.;

Водвуда Олега (бакалавр архітектури ІФНТУНГ), номінація: Громадські будівлі і споруди, керівник – ст. викладач Козак О. Н. Він отримав також Відзнаку від управління містобудування і архітектури Івано-Франківської ОДА за проект «Універсальний спортивний комплекс в м. Івано-Франківськ».

Крім того, у рамках  XXVI Міжнародного огляду-конкурсу дипломних проектів випускників архітектурних та дизайнерських спеціальностей вищих навчальних закладів України Дипломом Івано-Франківської обласної організації Національної спілки архітекторів України була нагороджена бакалавр архітектури ІФНТУНГ Ольга Дидич за втілення в дипломному проекті регіональних мотивів в сучасній архітектурі.

Особливі відзнаки заслужив проект студента ІАБіТ Ярослава Мисика, який здобув у рамках конкурсу Диплом І ступеня Української академії архітектури за здобутки в архітектурі і містобудуванні, втілені в його дипломному проекті «Концепція ревіталізації території навколо палацу Потоцьких» (керівник – Гайдар Г. В.) та Подяку міського голови Івано-Франківська в спеціальній номінації «Місто Івано-Франківськ. Історія та розвиток».

Вітаємо наших дипломантів та керівників проектів з високими відзнаками та бажаємо їм самореалізації та успішної архітектурної кар’єри!  

більше світлин >>

      


В ІФНТУНГ стартував міжнародний архітектурний конкурс

25 жовтня 2017 року в приміщенні обласного академічного музично-драматичного театру імені Івана Франка розпочав роботу XXVI Міжнародний огляд-конкурс дипломних проектів випускників архітектурних та дизайнерських спеціальностей вищих навчальних закладів України. Конкурс, який проводиться щорічно на базі діючих архітектурних шкіл України впродовж 25-ти років та має статус всеукраїнського, проходить цього року в Івано-Франківську за організації Інституту архітектури, будівництва та туризму Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та за підтримки  Національної спілки архітекторів України. Більше того, завдяки ініціативі кафедр архітектурного проектування та основ архітектури ІФНТУНГ огляд-конкурс набув статусу міжнародного. На конкурсі поруч з дипломними проектами архітектурних і дизайнерських шкіл України, представлені архітектурні проекти  з Польщі (Краківська політехніка імені Т. Костюшки,  Вроцлавська політехніка) та Молдови.

Архітектурний форум в Івано-Франківську вражає своєю масштабністю. Якісний склад учасників заходу – 18 докторів та близько 40 кандидатів архітектури, свідчить про його авторитетність  та вагому роль у розвитку архітектурної освіти України. Адже конкурс проводиться з метою представлення досягнень архітектурних шкіл та  обміну професійним досвідом. А ще заплановано  провести семінар-засідання представників  архітектурних вишів для обговорення проблем та перспектив розвитку архітектурної освіти в Україні. Географія учасників форуму охоплює багато регіонів України – Київ, Дніпро, Івано-Франківськ, Суми, Львів, Полтава, Одеса, Харків, Чернівці, Черкаси й ін.

Привітати учасників міжнародного конкурсу прийшов міський голова Івано-Франківська Марцінків Р. Р. Він відзначив, що місто очікує від конкурсу такого рівня вдалих проектів зі збереження архітектурної спадщини та зелених зон. З ініціативою оголосити конкурс на кращий об’єкт, який би став візитівкою Івано-Франківська, виступив ректор ІФНТУНГ, академік НАН України, проф. Крижанівський Є. І.  Університет готовий представити для цього ділянку під новий корпус та прийняти на практику студентів-архітекторів різних вишів, задіяних у цьому проекті. У своєму вітальному слові він розповів учасникам і гостям заходу про становлення архітектурної спеціальності в університеті нафтогазового профілю, який тепер  займається постачанням тепла і світла до «ошатних зручних домівок», підкреслив, що ІФНТУНГ завжди відкритий для нових починань, та побажав плідної співпраці.   

Зі словами привітання до присутніх звернулись головний архітектор Івано-Франківської області Дорошенко М. П., директор ІАБіТ ІФНТУНГ Василишин Я. В.,   директор ІАРХ НУ «Львівська політехніка», проф.  Черкес Б. С., директор архітектурно-художнього інституту ОДАБА, проф. Уреньов В. П. й ін. Всі вони висловили думку, що архітектурна освіта в Україні здійснила великий поступ, а українські архітектори мають що сказати молодому поколінню. Однак, існує ще багато завдань – формування нових ідей та стандартів у сфері архітектурної освіти, виховання архітекторів-патріотів України, які бережливо ставитимуться до архітектурної спадщини та традиції. Промовці вважають форум «святом архітектури», яке покаже досягнення архітектурних і дизайнерських шкіл України та світу, а також сприятиме обміну досвідом та напрацюванням на перспективу.   

До участі у конкурсі подано понад 300 дипломних проектів бакалаврів, спеціалістів та магістрів архітектурних та дизайнерських спеціальностей багатьох архітектурних і дизайнерських шкіл України, а також Польщі і Молдови. На виставці робіт у приміщенні драмтеатру можна було ознайомитись з проектами, в яких представлені цікаві, прогресивні архітектурні рішення, спрямовані на вирішення архітектурно-містобудівних проблем сучасності, які можуть бути втіленими у життя. Про представлені на конкурс проекти студентів-архітекторів ІФНТУНГ ми поспілкувались з завідувачем кафедри архітектурного проектування, кандидатом архітектури, членом Національної спілки архітекторів України, проф. Лукомською З. В. Вона  вважає, що 10 представлених проектів виконані на високому рівні, відповідають  заявленим архітектурним критеріям, таким як функціональність, надійність конструкції та естетична складова, і мають великі шанси на перемогу.

Впродовж трьох днів компетентне журі визначатиме переможців конкурсу у дев’яти номінаціях: громадські споруди та комплекси, житлова архітектура, містобудування, дизайн архітектурного середовища, реконструкція та реставрація об’єктів архітектури та містобудування, промислова архітектура, дизайн інтер’єру, графічний дизайн, експериментальне проектування. 28 жовтня будуть оголошені підсумки конкурсу, переможці у різних номінаціях будуть нагороджені дипломами, які матимуть вплив на рейтинг студентів у виші та враховуватимуться при працевлаштуванні. 

Високий рівень проведення архітектурного конкурсу став можливим завдяки партнерам заходу: Івано-Франківському академічному обласному музично-драматичному театру ім. І. Франка, Національному заповіднику «Давній Галич», кінотеатру «Люм’єр», ресторану «Франко». Спонсорами цьогорічного огляду-конкурсу виступили: міська рада Івано-Франківська, будівельна компанія «Ярковиця», ТОВ «Сахара»,  ТзОВ «Буковель», мережа кав’ярень «Street-coffeе», Благодійний фонд О. Шевченка «Новий Івано-Франківськ», будівельна компанія «Мельник».

більше світлин >>

      


26 квітня 2017 року на кафедрі Архітектурного проектування ІАБіТ відбулася студентська ХХІХ науково-практична конференція, в якій прийняли участь студенти  2, 4 і 5 курсів. Найактуальнішими тематиками, розглянутими авторами на даному заході, були питання збереження цінної історико-архітектурної спадщини Івано-Франківської області , а також питання збільшення енергоефективності сучасної багатоповерхової та малоповерхової житлової забудови шляхом модернізації існуючих споруд інженерними та архітектурними засобами енергозаощадження. Перше місце було присвоєно трьом доповідачам, якими стали: ст.гр. АМс-16-1 Козоровський Юрій, ст.гр. А-15-1 Скрипин Дарій та ст.гр. АМс-16-1 Пістиняк Ігор.

В рамках конференції було представлено проекти переможців конкурсу «Кращий архітектурний проект модернізації НТБ ІФНТУНГ», якими стали студенти групи А-13-1: Водвуд Олег, Кваснюк Арсен, Слобонянюк Роксолана, Снігур Анастасія.  Студенти презентували свої  проектні пропозиції за допомогою мультимедійних засобів і висловлювали свої погляди щодо існуючого стану бібліотеки та пропонували концептуальні бачення щодо покращення функціонального зонування, інтер’єрних та екстер’єрних вирішень споруди НТБ та організації прилеглої до неї території.

     

 

КЕРІВНИКИ СПЕЦІАЛІСТІВ І БАКАЛАВРІВ:

Переддипломна практика АМс-16-1 СПЕЦІАЛІСТИ:
pereddiplomna_praktika_spec_kerivnyky.doc

Переддипломна практика А-13-1, А-13-2 БАКАЛАВРИ: 

pereddiplomna_praktika_kerivnyky.doc